PARODOS

Ar jūs norėtumėte gyventi valstybėje, kurioje nutiesti puikūs keliai, klesti verslas ir pramonė, kyla nauji pastatai, mokyklose atsakingai dėstomi tikslieji ir gamtos mokslai, tačiau... nėra kultūros ir istorijos?

Nesunku nuspėti, kokia ji atrodys tuščia, nyki ir beveidė, nuolankiai pasirengusi bet kurios svetimos kultūros atėjimui ir įsitvirtinimui. Taip svetimieji pamažu įbruks savo istoriją, kalbą, vertybes, grožio kriterijus, o tada – ir gyvenimo tikslus. Taip jau buvo... Lietuvai svetima valstybė ne kartą bandė primesti savo nuostatas ir siekius, ir tik gyvybinga, per amžius išsaugota kultūra neleisdavo šaliai panirti į istorinę nežinią. 

Būtent todėl su istorija ir kultūra susiję kūriniai tapo integralia Valstybės pažinimo centro ekspozicijos dalimi. Juos galite rasti trijose Centro vietose: nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai pristatomi parodoje „Laisvė kurti“, apie tai, kas esame, kalbama parodoje „Tapatybė“, o „Atminties randai“ byloja apie mus vienijančią istorinę atmintį. Centre eksponuojamos parodos – nuolat kinta. Archyvo skiltyje kviečiame susipažinti su metus eksponuota paroda „Pro-testo laboratorijos archyvas“ ir kiek ilgiau nei pusę metų veikusia projekto Misija Sibiras inicijuota paroda „Pasivaikščiojimas Sibire“.

                                             
Laisvė kurti
Atminties randai Tapatybė