Mokiniams ir mokytojams

Apsilankykite Valstybės pažinimo centre su savo klase! Edukacinės programos tikslas yra padėti moksleiviams rasti atsakymus apie pilietiškumo prasmę ir valstybės veikimo principus. Siūlome įdomų mokymosi procesą ir įkvepiančią aplinką, kurioje kiekviena ekspozicijos dalis kviečia mąstyti ir veikti bei yra lengvai susiejama su mokykloje nagrinėjamomis temomis.

Edukacinė programa yra nemokama, skirta 1-12 klasių moksleiviams. Grupės dydis – iki 30 žmonių. 

Pasirinkite Jums aktualiausią apsilankymo Valstybės pažinimo centre formą:

1. Edukacinis užsiėmimas (1-12 klasių moksleiviams)

Diena su Prezidentu 
Lengvai, įtraukiančiai ir įdomiai. Drauge su edukacinio užsiėmimo dalyviais gilinsime žinias vienoje iš ekspozicijos erdvių „Laisvė spręsti ir veikti“. Atlikdami žaismingas užduotis, mokiniai prisimins kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinės Lietuvos Prezidentų darbą. Ką darbo dienomis veikia ir kuo laisvalaikiu užsiima prezidentai? Už kokius nuopelnus kiekvienas mūsų gali pasipuošti Prezidento įteikiamu ordinu? Atsakymų į šiuos klausimus mokiniai ieškos remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi.
Užsiėmimas skirtas: 1-4 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 30 min.

Aš – pilietis 
Nuo pat gimimo mūsų teises ir pareigas apibrėžia įstatymai, siekdami išspręsti kilusias problemas kreipiamės į valdžios institucijas, valstybės vykdoma politika skatina ar sulaiko mus nuo tam tikrų veiksmų. Mūsų santykis su valstybe, kurioje gyvename, lengvai užčiuopiamas kasdienybėje. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai kviečiami kurti skirtingas personažų gyvenimo istorijas ir išsiaiškinti valstybės reikšmę jose. Keliami jaunimui aktualūs klausimai, suteikiama reikalinga informacija, skatinamas savarankiškas sprendimų priėmimas.  
Užsiėmimas skirtas: 5-8 klasių mokiniams. Trukmė: 1 val. 30 min.

Pažink, suprask, dalyvauk!
Nors į klausimą „kas yra valstybė?“ vienareikšmio atsakymo nerandama dar nuo Antikos laikų, šiandien politikos mokslininkai sutaria dėl pagrindinių požymių, reikalingų valstybės egzistavimui. Gyventojai, teritorija, tarptautinis pripažinimas, įstatymai, institucijos, biudžetas – šiuos svarbiausius valstybės elementus nagrinės edukacinio užsiėmimo dalyviai. Tyrinėdami interaktyvią ekspoziciją, mokiniai gilinsis į pasirinktą temą ir, susiedami įgytas žinias su šiandienos aktualijomis, pristatys ją savo draugams.
Užsiėmimas skirtas: 9-12 klasių mokiniams. Trukmė: apie 2 val.

2. Pažintinė ekskursija (9-12 klasių moksleiviams)

Trukmė – apie 2 valandas. Gali būti ir anglų bei rusų kalbomis. 

3. Savarankiška iniciatyva

Valstybės pažinimo centras kviečia mokytojus čia vesti savo suplanuotas pamokas ir išnaudoti unikalią aplinką kaip alternatyvą klasei, o ekspoziciją pritaikyti konkretiems mokymosi tikslams. Pasiruošti apsilankymui galite naudodamiesi Ugdymo plėtotės centro organizuotų mokytojų dirbtuvių metu parengta mokomąja medžiaga „Pamokos Valstybės pažinimo centre".

Norėdami užsisakyti kurią nors iš veiklų, užpildykite registracijos formą. Dėl detalesnės informacijos, kreipkitės el. paštu registracija.vpc@prezidentas.lt arba telefonu +370 706 64094. 

Pedagogus, norinčius apsilankyti centre su ikimokyklinio amžiaus vaikais, kviečiame susisiekti telefonu ar el. paštu. Edukatoriai pakonsultuos dėl galimybių savarankiškam apsilankymui.