Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas | Filmo peržiūra
2018 Spalio 25 d. 18:00 val.
Valstybės pažinimo centras (Totorių g. 28)

Spalio 25 d., 18 val., Valstybės pažinimo centre išskirtinė - Lino Mikutos filmo „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ peržiūra. Po filmo peržiūros lankytojų lauks pasivaikščiojimas iki Prezidento rūmų Baltosios salės, kurioje apžiūrėsime Juozo Zikaro skulptūros „Laisvė“ kopiją. Šis vakaras – unikali proga ne tik pamatyti visiškai šviežią Lino Mikutos filmą „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“, bet ir apsilankyti Prezidento rūmuose neįprastu laiku.

Filmas pasakoja apie vieną iškiliausių Lietuvos menininkų – skulptorių Juozą Zikarą. Juostoje gilinamasi į Juozo Zikaro, kaip menininko gimimą, jo talento ir pilietiškumo budimą, laisvės sampratą, asmenybės bandą ir tragiškumą. Lietuvos valstybė buvo esmingas skulptoriaus gyvenimo dėmuo, o svarbiausi gyvenimo etapai lemtingai sutapo su Lietuvos valstybės likimo trajektorijomis.

Filmo režisierius Linas Mikuta – jaunosios kartos menininkas, jau spėjęs sukurti labai brandžių ir pačiais geriausias vertinimais garsėjančių dokumentinių filmų. Tai „ Dzūkijos jautis“, „Pakeleiviai“, „Pietūs Lipovkėje“, „Šaltos ausys“. Pastarasis, 2016 metais sukurtas filmas vis tebepelno apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Po seanso laukia susitikimas su filmo kūrybine grupe: režisieriumi Linu Mikuta, projekto vadove ir prodiusere Jūrate Kavaliauskiene. Specialūs seanso svečiai: viena pagrindinių filmo herojų Kauno Juozo Zikaro memorialinio muziejaus vadovė Rasa Ruibienė bei Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Registraciją į renginį.