„Nepamirštos ateitys“ | Pasivaikščiojimai su parodos kūrėjais
2018 Rugsėjo 27 d. 18:00 val.
Valstybės pažinimo centras (Totorių g. 28)

Kaip gimė Valstybės pažinimo centro paroda „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“, skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui? 

Kviečiame į Vakarinius pasivaikščiojimus su parodos kūrėjais – du specialūs vakariniai seansai, kuriuose galėsite ne tik panirti į Lietuvos istoriją (parodos seansas į apsilankymą „įskaičiuotas“!), bet ir išklausyti parodos kūrėjų pasakojimų apie tai, kaip paroda buvo kuriama.

18 val. seansas su parodos kuratore Rosita Garškaite ir architektu dr. Roku Kilčiausku.
20 val. kūrybos procesą pristatys parodos režisierius Mindaugas Meškauskas ir tekstų kūrėjas Mindaugas Nastaravičius.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA Į SPECIALIUS PARODOS SEANSUS YRA BŪTINA

APIE PARODĄ

Parodoje - Lietuvos istorijos pasakojimas, tačiau kitaip nei jums įprasta skaityti vadovėliuose ar internetinėse enciklopedijose: kalbant apie vizijas ir svajones. Vienos jų išsipildė, kitos liko praeityje, tačiau visos stengiasi įkvėpti kurti dabar, šiandien, šią minutę.

Pasitelkdama šiuolaikines technologijas, profesionali kūrėjų komanda kviečia į netradicinį šimtmečio pasakojimą. Parodos turinį kūrusiems profesionaliems istorikams ši paroda – ambicingiausių ir labiausiai netikėtų idėjų paieškų rezultatas. Jie atrado eksliuzyvinius, savo laiką pralenkusius išradingųjų vizionierių užmojus, kuriems nestigo ir gero humoro jausmo.

Valstybės pažinimo centro lankytojus stebins ir parodos pateikimo forma. Centro vizitine kortele tapusios planšetės – tik dalis šiame projekte naudojamų inovatyvių technologijų. Didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, paveikūs garso takeliai sukurs skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadins vaizduotę. Lankytojai patirs tarpukario lūkesčius, karo nuožmumą, sovietmečio nuobodulį, sąjūdžio pakilumą. Daugiau informacijos galite rasti čia