Naktis šimtmečio patyrimui
2018 Gegužės 19 d.

Gegužės 19-ąją, Muziejų naktį, kviečiame pasinerti į unikalų šimtmečio patyrimą! Į Valstybės pažinimo centrą užsukę lankytojai iki pat vidurnakčio galės dalyvauti specialiuose Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti skirtos parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansuose, o netikėčiausias į parodą nepatekusias vizionierių idėjas pristatys istorikai dr. Norbertas Černiauskas ir dr. Tomas Vaiseta.

18 val. 30 min. ir 19 val. 30 min. į parodą nepatekusius ambicingiausius vizionierių užmojus pristatys parodos bendraautoriai, istorikai dr. N. Černiauskas ir dr. T. Vaiseta. Jų pasakojimai stebina įvairove: nuo Kazio Pakšto federacinės Lietuvos plano iki grandiozinės Gedimino mirties 600 metų jubiliejaus šventės 1941 m. organizavimo. Nors ne visada sėkmingai įgyvendintos, šios idėjos neabejotinai praturtino Lietuvos istoriją: „Istorija yra ir tai, kas neįvyko. Taip lankytojai gali numanyti, kaip gyvenome, kokie kūrybingi buvome, apie ką svajojome, ko troškome“, – teigia N. Černiauskas. 

18 – 24 val. Kas valandą nuo 18 val. organizuojami specialūs parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansai. 45 min. trunkančio apsilankymo metu, pasitelkiant moderniausias šiuolaikines technologijas, parodoje pristatomos netikėtos ir drąsios tarpukario, sovietmečio ir šiandieninės Lietuvos vizionierių idėjos. Norint užsitikrinti vietą parodos seanse ar renginyje, rekomenduojama išankstinė registracija užpildant šią formą.

18 – 24 val. Atvira Vizijų laboratorija, kurioje, pasitelkdami kūrybiškumą ir šiuolaikines technologijas, lankytojai galės sukurti savo ateities Lietuvos viziją bei apžiūrėti ją, naudodamiesi virtualios realybės akiniais.

Gegužės 19 d. LR Prezidento rūmų parkas ir Valstybės pažinimo centras bus atviri nuo 11 iki 24 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val.). Norint apžiūrėti nuolatinę Valstybės pažinimo centro ekspoziciją, išankstinė registracija – nereikalinga.