Open House Vilnius
Pradžia:2018 Balandžio 28 d. 11:00 val.Pabaiga:2018 Balandžio 29 d. 18:00 val.

Ketvirtasis „Open House Vilnius“ atviros architektūros savaitgalis vėl kviečia miestiečius ir miesto svečius pažinti išskirtinę sostinės architektūrą. Balandžio 28-29 d. lankytojams duris atvers ir Valstybės pažinimo centras.

Nemokamos ir visiems architektūra besidomintiems atviros ekskursijos balandžio 28 d. (šeštadienį) ir balandžio 29 d. (sekmadienį) vyks nuo 11 val., kas 30 minučių. Paskutinė ekskursija prasidės 17 val. Įėjimas į Centrą pro Universiteto g. esančius vartus, vedančius į Prezidentūros rūmų parką. Su savimi reikia turėti asmens dokumentą.

Valstybės pažinimo centras yra įsikūręs Prezidentūros rūmų ansamblio teritorijoje, pastate, kurio pradinė paskirtis buvo Prezidento rezidencija. Vykdant 2009-aisias baigtos, bet taip iki galo ir neįrengtos rezidencijos rekonstrukciją, išsaugota didžioji dalis pirminės pastato struktūros, tačiau patalpos pritaikytos naujai paskirčiai. Jaunų talentingų architektų biuro „Processoffice“ kurtas projektas atveria šviesias minimalistines interjero erdves, skirtas šiuolaikinei interaktyviai ekspozicijai. Intriguoja tai, kad patalpose išsaugoti giliai paslėpti architektūros sluoksniai, nurodantys šioje vietoje anksčiau buvusius pastatus.

Valstybės pažinimo centras įdomus ir tuo, kad ekspozicijos turinys ir išpildymas buvo kurtas to paties architektų biuro, pasitelkiant didelę ekspertų ir įvairių sričių profesionalų komandą. Tokio tipo muziejus, atviras visuomenei ir įsikūręs būtent Prezidentūros rūmuose, yra analogų neturintis centras, rodantis Prezidentūros, kaip institucijos, atvirumą ir šiuolaikiškumą, siekį palaikyti glaudų ryšį su visuomene, puoselėti pilietiškumą.

Ekskursijos metu ne tik atrasite Valstybės pažinimo centro interjerą, bet ir būsite supažindinti su LR Prezidento rūmų ansamblio istorija bei architektūra, aplankysite rūmų kiemelį ir parką.

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Vilniuje organizuojamas nuo 2015 m. Renginio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Daugiau informacijos apie festivalį ir jo programą čia.