Šeimos sekmadienis. Spektaklis „Žalia gyva“
2018 Vasario 18 d. 12:00 val.

Šventinės nuotaikos kupiną vasarį šeimos sekmadienį kviečiame pasitikti drauge su „Teatriuko“ aktoriais. Vienu populiariausių spektaklių mažiesiems (ir ne tik!) tapęs „Žalia gyva“ grįžta į Valstybės pažinimo centrą. Kūrybą, prisiminimus, gerą nuotaiką ir Lietuvos bei kiekvieno mūsų istoriją jungiantis pasirodymas – vasario 18 d., 12 val. 

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai –bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (G.Mareckaitės prisiminimų knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“), gyvus prisiminimus spektaklio kūrybinė grupė sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. Jų istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios pat kaip ir Vilniaus bei visos Lietuvos istorija. Spektaklis – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.

Spektaklyje kviečiame dalyvauti šeimas, mažųjų dalyvių amžius neribojamas (rekomendacija nuo 3 iki 99 m.). Apgailestaujame, laisvų vietų į renginį nebėra.

„Teatriukas" – kūrybingų ir nepriklausomų aktorių trupė, kurianti daugiausia vaikams ir dalyvaujanti įvairiuose kultūros, švietimo, bei socialiniuose projektuose. Teatriuką" 1998 m. rudenį įkūrė trys Vilniaus Universitetą, aktoriaus-filologo specialybę (kurso vadovė - aktorė Nijolė Gelžinytė) baigę aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas, Arturas Varnas.