Šeimos sekmadienis. Čiurlionio karaliai mums pasakas seka
2018 Sausio 28 d. 12:00 val.

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, svarbu pažinti kūrėjus, prisidėjusius prie lietuviškosios kultūros formavimosi. Vienas jų – neretai žymiausiu Lietuvos kompozitoriumi ir dailininku vadinamas M. K. Čiurlionis – yra sakęs, jog „daug stebuklų yra pasaulyje, tik jie ne visiems prieinami: vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta.“ Su menininko kūrybos stebuklais šeimas susipažinti kviečiame jau šį sekmadienį, 12 val.!

Meninio – edukacinio renginio metu pasakų knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ autoriai Milda Pleitaitė ir Kazimieras Momkus skaitys poetines pasakas, išlaisvinsiančias jūsų mintis ir pakviesiančias paišdykauti kartu su vasaros lietumi, pašokti su snaigėmis baletą ir tyloje išgirsti, ką šnabžda karaliai.

M. K. Čiurlionio sesers Jadvygos prisiminimais parengti pasakojimai pasiūlys pasivaikščioti ano meto Druskininkų gatvelėmis, pakilti siauru vinguriuojančiu takeliu ant kadagių kalnelio, pasiklausyti nuotaikingų istorijų iš Kastuko vaikystės ir net paleisti sniego gniūžtę į patį kunigaikštį Oginskį. M. K. Čiurlionio pasakų pasaulis tikrai nuostabus – pasivaikščiokime po jį drauge!

Atgijusių (animuotų) M. K. Čiurlionio paveikslų vaizdus lydės kompozitoriaus sukurta muzika, atliekama Mildos Pleitaitės (smuikas) ir Adomo Pleitos (fortepijonas).

Renginys – nemokamas, norint jame dalyvauti išankstinė registracija nereikalinga.