#Laisvės kelionė: gruodis

Gruodžio mėnesio iššūkis. 1917 m. gruodis Lietuvos valstybingumo atgimimui buvo nemažiau svarbus negu Vasario 16-oji. Gerokai anksčiau, būtent gruodžio 11 dieną, likus dviem mėnesiams iki Lietuvos Nepriklausomybės Akto, Lietuvos Taryba paskelbė Lietuvos valstybės atkūrimo deklaraciją. Gruodžio 11-osios aktas sukėlė pasipiktinimą. Jame buvo numatyta glaudi Lietuvos ir Vokietijos sąjunga, tai paskatino gyventojų nerimą. Nors valstybingumas buvo paskelbtas, populiarumą praradusi Lietuvos Taryba svarstė kitus valstybės ateities projektus.

Didžiausią vaidmenį prieštaraujant bet kokiems su Vokietija siejantiems ryšiams atliko jums jau pažįstami Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, Stanislovas Narutavičius ir Jonas Vileišis, kurie jokiais būdais nesutiko toliau likti Taryboje, jei bus nuspręsta nenutraukti priklausomybės saitų su minėta valstybe. Jau sausio 8 d. pasirodė naujo Nepriklausomybės akto projektas, kuris nepakartojo tik pirmojo gruodžio 11 d. deklaracijos punkto: Lietuva siejama amžinaisiais ryšiais su Vokietija. Taip pat jame numatyta rinkti Steigiamąjį Seimą.

Užduotis. Vienybė ir gebėjimas darbuotis kartu suteikia galimybę nuveikti milžiniškus darbus. Drauge su klase, draugais, šeimos nariais parenkite savo deklaraciją, skelbdami, kaip puoselėsite savo šalį. Įamžintas deklaracijų nuotraukas siųskite mums laisveskelione@prezidentas.lt

Žaidimo „Laisvės kelionė“ taisyklės.