Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinė mokykla

Kas? Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai
Kokią problemą sprendžia? Tiriamas triukšmo poveikis mokinių ir mokytojų sveikatai
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimai su savivaldybės atstovais ir sveikatos apsaugos specialistais

Esame iš Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos. Mūsų mokyklai projekte atstovauja 8 klasės mokiniai, vadovaujami klasės vadovės Dianos Baužaitės – Mikužienės ir socialinės pedagogės Astos Meškutės. Projekto koordinatorė mokykloje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lilija Ūsienė. Mums atiteko įdomi ir aktuali sritis „Sveikata”. Sprendžiame problemą „Triukšmo įtaka mokinių ir mokytojų sveikatai”.

Ką nuveikėme? Studijavome literatūrą, atlikome tyrimą: triukšmomačiu matavome triukšmą pamokų, pertraukų, diskotekų metu. Įvertinome triukšmingiausias vietas, palyginome su leistinomis higienos normomis, diskutavome, kaip išspręsti su triukšmu susijusias problemas. Lapkričio 9 d. vykome į Šakių visuomenės sveikatos biurą. Visuomenės sveikatos specialistės Vilma Grumčiuvienė ir Indrė Biemolt supažindino su biuro tikslais, veiklos sritimis. Mokiniai pristatė savo problemą, aptarė jos sprendimo būdus, įvertino įgyvendinimo galimybes.

Tęsdami projekto „Pažink valstybę“ veiklas, apsilankėme Šakių rajono savivaldybėje. Ten susitikome su savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu bei savivaldybės gydytoja Evelina Domeikaite – Dovydaitiene. Meras Edgaras Pilypaitis papasakojo mums apie savivaldą, supažindino su rajono savivaldybės struktūra, skyriais, jų atliekamomis funkcijomis, savivaldybės taryba ir jos veikla, atsakė į mūsų klausimus.

Mes papasakojome apie dalyvavimą projekte „Pažink valstybę“, pasirinktą problemą „Triukšmo įtaka mokinių ir mokytojų sveikatai”, nuveiktus darbus, klausėme patarimų, kaip sėkmingai įgyvendinti projektą. Savivaldybės gydytoja papasakojo apie triukšmo žalą mūsų sveikatai, patarė, kaip reikėtų elgtis, kad kuo mažiau būtume triukšme, diskutavome, kuo prie mūsų problemos sprendimo galėtų prisidėti rajono savivaldybė. 

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Lilija Ūsienė