Ignalinos gimnazija

Kas? Ignalinos gimnazijos III klasių mokiniai
Kokią problemą sprendžia? Gimnazijos bendruomenė nėra praktiškai (daugiau tik teoriškai) pasirengusi teikti pirmąją pagalbą ekstremaliose situacijose
Pasirinktas sprendimo būdas: praktinis mokinių pirmosios pagalbos suteikimo įgūdžių lavinimas

Ignalinos gimnazijos 15 trečiųjų klasių gimnazistų komanda, vadovaujama dviejų mokytojų, nusprendė nagrinėti problemą, susijusią su sveikata ir švietimu. Problema mokiniams pasirodė aktuali, nes bediskutuojant paaiškėjo, kad teorinių žinių, kaip teikti pirmąją pagalbą, įgyja visi, bet stinga praktinių įgūdžių. Tai labai pastebima įvykus kokiai nors ekstremaliai situacijai. Praktinių įgūdžių naudą mokiniai puikiai suvokia, nes keletą pastarųjų metų gimnazijoje vykdomas projektas „Jaunieji mokyklos paramedikai“, kuriame dalyvauja grupė gimnazistų.

Problemą sprendžiančių mokinių komanda turėjo galimybę pabendrauti su rajono savivaldybės gydytoja bei sveikatos biuro darbuotoja, kurios paaiškino, kokia yra situacija rajone, kas gali organizuoti mokymus ir kaip tai vyksta.

Įvyko mokinių susitikimas su gimnazijos paramedikais, kurie labai vizualiai parodė darbo peripetijas ir atskleidė šios veiklos sudėtingumą ir svarbą akcentuodami, kad puikiai pasirengę mokiniai gali įvertinti situaciją, suteikti pirmąją pagalbą, iškviesti greitąją medicinos pagalbą, būti pagalbininkais visuomenės sveikatos specialistui, suteikti pirmąją pagalbą mokyklos mokiniams pamokų ir pertraukų metu, suteikti pirmąją pagalbą mokyklos renginiuose ir sporto šventėse, aptarti traumų prevenciją mokykloje, padėti didinti saugumo jausmą mokykloje. 

Po komandos praktinių mokymų paaiškėjo, kaip svarbu žinoti ir gebėti, kaip padėti žmogui.

Problemos sprendimas:

  1. Projekte „Jaunieji mokyklos paramedikai“ dalyvaujantys gimnazistai organizuos susitikimus su gimnazistais;
  2. Gimnazijos mokiniai 2018 m. turės galimybę dalyvauti profesionalų organizuojamuose mokymuose apie pirmosios pagalbos teikimą.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Jolanta Dasytė