Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla

Kas? Mažeikių rajono Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio pagrindinė mokykla
Kokią problemą sprendžia? Jaukesnės aplinkos kūrimas ir skaitytojų pritraukimas į Tirkšlių miestelio biblioteką
Pasirinktas sprendimo būdas: renginių organizavimas, informacijos apie biblioteką sklaida miestelyje

Pirmo susitikimo metu mūsų mokyklos mokiniams iškilo klausimai: jei šiemet Mokslo ir žinių dieną – rugsėjo 1-ąją – skambių žodžių apie išsilavinusią visuomenę ir tautą buvo daug, kokia vieta knygai ir bibliotekoms, žmonėms, dirbantiems su knygomis, skirta šiandieninėje Lietuvoje? Kokia mūsų Tirkšlių miestelio bibliotekos padėtis? Ar pakanka skaitytojų, nes girdisi, kad daug kur Lietuvoje uždaromos bibliotekos.

Mokiniai apklausos būdu pasidomėjo, kiek mūsų, Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio pagrindinės mokyklos mokinių, lanko Tirkšlių miestelio biblioteką. Paaiškėjo, jog tokių mokinių – tik šeštadalis, daugelis skaito mokyklos bibliotekoje. Tada ir kilo mintis: gal Tirkšlių miestelio bibliotekai reikalinga pagalba ieškant daugiau skaitytojų.

Sumažėjo miestelio gyventojų skaičius, mažai žmonių nori skaityti, daugiau laisvalaikio leidžia prie televizoriaus ar kompiuterio, žmonės, kurie dirba, nebeturi laiko, kada skaityti, todėl sunku rasti daugiau skaitytojų. Kiekvienas projekto dalyvis surado po du naujus skaitytojus Tirkšlių miestelio bibliotekai. Iš viso pakvietėme 24 skaitytojus, tad dabar biblioteką lanko jau 227 skaitytojai. Taip pat agaminome 80 lankstinukų apie Tirkšlių miestelio biblioteką ir juos išplatinome miestelio ir jo apylinkės gyventojams. Mokiniai džiaugėsi atliktais savo darbais, įgijo naujų bendravimo įgūdžių, kai kas tapo drąsesniu, išmoko organizuoti renginius.

Kasdien girdime, kad dabar auga karta, kuri vis mažiau skaito. Jiems knygos ir biblioteka nėra vertybės. Todėl nusprendėme savo veiklą pradėti nuo mažesniųjų savo mokyklos mokinukų. Jiems Tirkšlių miestelio bibliotekoje pravedėme keletą renginių: 2 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Mano vaizduotės piliakalnis", organizuotame kartu su Tirkšlių ir Šerkšnėnų bibliotekų darbuotojomis. Pailgintos dienos grupės mokiniams, t.y. 1-4 klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniams projekto dalyvės pravedė popietę miestelio bibliotekoje „Seku seku pasaką“. Surengta projekto dalyvių paroda „Rudens gėrybių skėčiai“, kuri papuošė miestelio biblioteką. Projekto dalyviai pakvietė savo klasiokus 7 ir 8 klasių mokinius dalyvauti susitikime su miestelio bibliotekininke „Mano bibliotekininko profesija“, kur artimiau susipažino ir su bibliotekoje turimomis knygomis bei kitais leidiniais, buvo pakviesti tapti bibliotekos skaitytojais.

Toliau bendradarbiausime su Tirkšlių miestelio biblioteka, padėsime ieškoti skaitytojų, nes norime, kad biblioteka Tirkšlių miestelyje būtų šviesuomenės susitikimo vieta. Norime, kad žmonės čia lankytųsi, kad būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, kad nesijaustume atsiliekantys nuo didžiųjų miestų gyventojų.

Nuotraukose:

Nr. 1: projekto „Mano vaizduotės piliakalnis" nugalėtojai
Nr. 2: projekto dalyviai su Tirkšlių miestelio bibliotekininke
Nr. 3: projekto dalyvės pravedė popietę „Seku seku pasaką"

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Sigita Kateivienė