Šakių „Žiburio“ gimnazija

Kas? Šakių „Žiburio“ gimnazijos II c klasė
Kokią problemą sprendžia? Per didelis plastikinių maišelių naudojimas ir nepakankamas atliekų rūšiavimas
Pasirinktas sprendimo būdas: informacijos apie rūšiavimą ir mažesnio plastikinių maišelių vartojimo naudą sklaida

Esame Šakių „Žiburio“ gimnazijos 2c klasės moksleiviai ir dalyvaujame projekte „Pažink valstybę“. Per pilietinio ugdymo pamokas diskutavome aplinkosaugos temomis ir nusprendėme, kad didžiausia problema yra per didelis plastikinių maišelių naudojimas ir nepakankamas plastiko šiukšlių rūšiavimas.

Lapkričio 10 d. lankėmės Šakių rajono savivaldybėje ir susitikome su Ūkio skyriaus vedėju K. Kuncaičiu bei Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatore L. Burbiene ir klientų aptarnavimo skyriaus vadovu S. Šimonėliu. Sužinojome apie MAATC veiklą, šiukšlių rūšiavimo ir tolimesnio jų apdorojimo problemas. Svečiai pritarė, kad mūsų pasirinkta tema tikrai aktuali ir valstybė įsipareigojusi ją spręsti. Tam skiriamos didelės ES lėšos, tačiau daug kas priklauso ir nuo mūsų sąmoningumo. Išvyką į savivaldybę užbaigėme mero kabinete, kur savivaldybės meras E. Pilypaitis mums papasakojo apie savivaldybės veiklą.

Vykdydami projektą mes darėme apklausą apie šiukšlių rūšiavimą namuose, mokykloje ir mieste. Ištyrėme, kiek savo namuose per savaitę sukaupiame plastiko atliekų. Daug diskutavome, kaip šį kiekį sumažinti. Nutarėme pradėti nuo savęs, savo šeimos, savo aplinkos. Sukūrėme lipduko, skatinančio mažinti plastikinių maišelių naudojimą, maketą, taip pat ieškome galimybių pasigaminti medžiaginius pirkinių maišelius su gimnazijos atributika. Savivaldybės atstovas patarė dalyvauti savivaldybės projektuose ir taip gauti lėšų tekstilinių pirkinių maišelių įsigijimui.

Rūta Šimkutė, Dovilė Kudirkaitė, 2c klasė