Švenčionėlių progimnazija

Kas? Švenčionėlių progimnazijos 8a klasės mokiniai
Kokią problemą sprendžia? Socialinė vaikų atskirtis
Pasirinktas sprendimo būdas: sutarties su Švenčionėlių socialinių paslaugų centru pasirašymas ir bendrų veiklų su dienos centro vaikais vykdymas

Projekto „Pažink valstybę“ veikloje Švenčionėlių progimnazijoje dalyvauja 8a klasės mokinių grupė. Mums atiteko sritis „Socialinė apsauga“. Pirmame projekto etape, pasitarę su mokiniais, iškėlėme siauresnę šios srities problemą „socialinė vaikų atskirtis“. Norėdami prisidėti prie šios problemos sprendimo, apsilankėme vietinėse institucijose, kurios yra tiesiogiai susijusios su įvairaus pobūdžio socialine veikla.

Antras projekto etapas pasižymėjo daugybe išvykų. Spalio 16 d. susitikome su Švenčionėlių seniūnijos specialistėmis Genute Bunevičiene ir Biute Grigeliavičiene, kurios mums papasakojo apie vaikų iš rizikos šeimų gyvenimo sąlygas. Spalio 20 d., lankėmės Švenčionėlių socialinių paslaugų centre, kurio vyriausioji socialinė darbuotoja Svetlana Boreikienė ne tik nuosekliai pasakojo apie šio centro veiklas, bet ir pravedė įdomią ekskursiją per šio centro vaikų gyvenamąsias patalpas. Spalio 23 d buvo ypatinga tuo, kad apsilankėme net trijose įstaigose: Švenčionių rajono socialinės paramos skyriuje, Bendruomeniniuose šeimos namuose ir Švenčionių socialinių paslaugų centre. Šio centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Svetlana Ryliškienė ir socialinė pedagogė Anželika Bartaševič pristatė institucijoje veikiančio dienos centro „Šaltinėlis“ veiklą, papasakojo, kaip organizuojamas vaikų laisvalaikis ir parodė daug nuotraukų iš dienos centro „Šaltinėlis“ gyvenimo. Centro darbuotojos paragino aštuntokus tapti savanoriais ir prisidėti prie bendrų veiklų organizavimo kartu su šio dienos centro vaikais.

Besidalindami įspūdžiais apie aplankytas institucijas, mokiniai noriai sutiko bendradarbiauti ir pasiūlė daugybę įvairių veiklų. Esame įsitikinę, kad sumažinti vaikų socialinę atskirtį galima veikiant kartu, pasakant gerą žodį vienas kitam ar tiesiog nusišypsant. Susitikę su Švenčionėlių socialinių paslaugų centro direktoriumi Miroslavu Lazdiniu nusprendėme pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Trečiame projekto etape kursime tikslesnį veiksmų planą, padėsiantį išspręsti mūsų iškeltą problemą.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Ina Stvolienė