Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla

Kas? Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 6a klasės mokiniai
Kokią problemą sprendžia? Nepakankamas atsakomybės už valstybės kūrimą jausmas
Pasirinktas sprendimo būdas: pilietiškumo stiprinimas per įkvepiančius pavyzdžius, įsitraukimas į pilietinę veiklą, pilietiškumo pamokų pradinių klasių mokiniams vedimas

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 6a klasės mokiniai siekia ugdyti(s) mokinių poreikį domėtis savo gimtuoju kraštu ir šalimi. Svarstydami, kokią problemą galime padėti išspręsti, priėjome prie išvados, jog pirmiausiai kiekvienam iš mūsų reikia prisiimti asmeninę atsakomybę už Lietuvos dabartį ir ateitį, stiprinti mokinių ryšį su šalimi ir jos istorija, puoselėti ir didžiuotis tautine kultūra ir kalba.

Mokiniai apsilankė Vilkaviškio PK Migracijos skyriuje bei susitiko su Šaulių Sąjungos nariu ir karininku. Šių susitikimų metu mokiniai susipažino su asmens tapatybės dokumentų išdavimo tvarka, diskutavo apie emigraciją ir jos priežastis, kalbėjosi apie meilę Tėvynei ir pareigą jai tarnauti, svarstė, ką mes galime padaryti, kad ji taptų dar gražesnė ir saugesnė.

Mūsų dar laukia išvyka į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir Vilkaviškio raj. savivaldybę, kur aptarsime tolimesnes mokinių veiklas: savanorystę renginyje „Pirmasis pasaulio vilkaviškiečių sąskrydis“ ir pamokas pradinių klasių mokiniams pilietiškumo tema.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Jolita Botyrienė