Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras

Kas? Vilkaviškio rajono Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro septintokai
Kokią problemą sprendžia? Menkas susidomėjimas krašto apsauga
Problemos sprendimo būdas: žinių apie gynybą didinimas lankantis su tuo susijusiose institucijose

Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro septintokai dalyvaudami projekte „Pažink valstybę“ analizuoja krašto apsaugos problemą, aktualią jauniems žmonėms, t.y. nesidomėjimas krašto apsauga.

Sprendžiant problemą pasidalinta pareigomis: vieni mokiniai rengė pranešimą „Ką kiekvienas turi žinoti apie krašto apsaugą?“, kiti derino susitikimą su Keturvalakių seniūnijos seniūnu Gintautu Urbšiu ir tarėsi dėl interviu, treti mokykloje atliko tyrimą, dar kiti domėjosi šaulių veikla ir pakvietė juos papasakoti apie šios sąjungos veiklą Marijampolės apskrityje.

Apklausta 30 mokyklos 5–10 klasių mokinių. Į klausimą „Ką žinai apie krašto apsaugą?“ 78 proc. respondentų negalėjo atsakyti nes, jų teigimu, apie tai negalvoja, šia tema nesidomi. Apsilankę Keturvalakių seniūnijoje, mokiniai sužinojo, kokios yra seniūno funkcijos, su kokiomis problemomis susiduria darbe. Seniūnas G. Urbšys paaiškino, kur kreiptis iškilus pavojui. Mokiniai taip pat lankėsi Kybartų geležinkelio pasienio veterinarijos poste, kur susipažino su posto įkūrimo istorija, nuo pėsčiųjų tilto stebėjo atvykstančius ir išvykstančius geležinkelio krovinių sąstatus, sužinojo apie požeminius rūsius, įrengtus po geležinkeliu.

Neįgyvendintu liko apsilankymas Lietuvos kariuomenės Lietuvos kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione bei susitikimas su Šaulių sąjungos nariais.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Aušra Biskienė