Molėtų rajono Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazija

Kas? Molėtų rajono Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos 6 klasės mokiniai
Kokią problemą sprendžia? Belaidžio ryšio diegimas mokykloje
Pasirinktas sprendimo būdas: pokalbis su mokyklos ir savivaldos atstovais

Pirmajame susitikime aptarėme projekto idėją, tikslus, numatėme veiklos planą. Susipažinome su šeimos, mokyklos, seniūnijos, savivaldybės finansine padėtimi. Susitikome su gimnazijos direktore Vile Petkūniene, Giedraičių seniūnijos seniūnu Vytautu Valansevičiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Jauneika ir jo pavaduotoju Karoliu Balčiūnu. Lankėmės Molėtų r. savivaldybės finansų skyriuje, susitikome su darbuotojomis.

Mūsų iškelta problema  belaidžio interneto ryšys. Gimnazijoje jo neturime, o mokiniams pamokų bei pertraukų metu interneto prieiga reikalinga ieškant informacijos. Kiekvienas mokinys kompiuteriu gali pasinaudoti tik informacinių technologijų kabinete, tuo tarpu kituose kabinetuose kompiuteriu naudojasi tik mokytojai.

Belaidžio interneto įvedimas užtikrintų patogų naudojimąsi internetu bet kuriuo metu ir visais įrenginiais. Tai palengvintų tiek mokinių, tiek mokytojų darbą. Šią problemą iškėlėme diskusijos su mokyklos mokinių taryba ir mokyklos direktore metu. Jos sprendimui reikalingas finansavimas: kadangi tai nėra didelė suma,  pasiryžome būti taupesni (gesinsime nereikalingai degančias lemputes, užsuksime vandens čiaupus, prižiūrėsime pradinukus, kurie dažnai apie atsakomybę pamiršta...).

Diskusijoje su savivaldybės administracijos atstovais taip pat iškėlėme šią problemą, o administracijos direktorius pažadėjo, jog mėnesio laikotarpyje kilusi problema bus išspręsta. Nors esame dar pakankamai maži, bet matome ir daugiau problemų mokykloje, miestelyje (viešasis tualetas, autobusų stotelė, apželdinimas). Aktyviai apie jas diskutavome su direktore, seniūnu. Manome, kad ir mes patys sėkmingai galime prisijungti prie jų sprendimo.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Regina Kaminskienė