Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazija

Kas? Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijos dešimtokai
Kokią problemą sprendžia? Nepakankamas praktinių žinių kiekis mokyklose
Pasirinktas sprendimo būdas: sprendimas vietos lygmeniu – didesnis mokinių iniciatyvumas, tolimesnė projekto eiga bus papildyta

Mokiniai kartu su mokytojomis buvo susitikę kelis kartus, aptarė įvairias iškylančias problemas ir nutarė, kad aktualiausia mokiniams yra švietimo sritis, o ypač – per mažas praktinių žinių kiekis mokyklose. Mokiniai pasakojo, jog mokykloje gauna daug teorinės medžiagos, bet ji retai pritaikoma praktiškai. Tai neleidžia įsigilinti į informaciją, ji lengvai užmirštama, mažėja motyvacija mokytis.

Mokiniai suprato, kad efektyviausias šios problemos sprendimo būdas – mokymosi programų atnaujinimas, bet tam įtakos mokiniai neturi. Didesnis mokyklų finansavimas taip pat padėtų spręsti šią problemą. Tada mokiniai turėtų daugiau galimybių vykti į ekskursijas, mokykla galėtų įsigyti daugiau įrangos, reikalingos praktiniams darbams atlikti. Mokiniai mano, kad patys taip pat gali „išjudinti“ šios problemos sprendimą, rodydami daugiau iniciatyvos, siūlydami mokytojams išvykų, projektų variantus.

Lapkričio 13 d. dešimtokai kartu su istorijos mokytojomis vyko į Nemenčinės miesto seniūniją. Ten vyko susitikimas su Nemenčinės miesto seniūnu A. Komarovskij.  Mokiniai pristatė projektą ir savo iškeltą problemą. Savo ruožtu, seniūnas pristatė seniūnijos funkcijas. Jis teigė, kad problemas susijusias su švietimu sprendžia Centrinė valdžia arba švietimo skyrius rajono savivaldybėje. Spręsti su ugdymo programomis susijusių klausimų seniūnija neturi įgaliojimų. 

Manome, jog susidūrėme su daugybe iššūkių. Mokiniai suprato, kad jiems labai svarbią problemą gali išspręsti tik centrinė valdžia: Lietuvos Respublikos Seimas arba Vyriausybė (Švietimo ministerija). Taigi laukiame kelionės į vieną iš institucijų.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorės Virginija Bučinskienė ir Rita Vainovskaja