Druskininkų „Atgimimo" mokykla

Kas? Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos 6a klasės mokiniai
Kokią problemą sprendžia? Mokiniai bando išsiaiškinti, kaip efektyviau panaudoti mokyklos lėšas
Pasirinktas sprendimo būdas: saikingas elektros ir vandens naudojimas į akciją įtraukiant visą mokyklos bendruomenę

Mūsų nagrinėjama sritis – mokyklos finansai. Norėdami išsiaiškinti, kaip efektyviau panaudoti mokyklos lėšas, pirmiausiai sužinojome, kokios su finansais susijusios institucijos veikia mūsų mieste. Grupė aktyviausių mokinių paruošė skaidres ir pristatė klasės draugams. Sužinojome Druskininkuose veikiančius bankų skyrius, draudimo įmones ir išsiaiškinome, kokias funkcijas atlieka SODRA. Susitikome su mokyklos vyriausiąja finansininke Virginija Radžiūte, kuri pristatė mokyklos finansinę būklę.

Labai geranoriškai mus priėmė savivaldybėje, Druskininkų savivaldybės Finansų ir apskaitos skyriaus vedėja Vyda Amšiejienė bei Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė. Finansų skyriaus vedėja pristatė Druskininkų savivaldybės biudžetą, paaiškino kokias lėšas ir iš kur gauna mokykla, kaip jos yra paskirstomos. Drauge svarstėme, ką galima būtų padaryti, kad mokyklai skiriamos lėšos būtų kuo naudingiau paskirstomos, kur būtų galima sutaupyti, o kur, atvirkščiai, reikėtų skirti daugiau.

Tolesnė mūsų užduotis yra pateikti siūlymus, kaip labiau prisidėti prie lėšų taupymo, tai išbandant savo mokykloje. Vienbalsiai nutarėme kaip efektyviau panaudoti mokyklos lėšas – iš pradžių reikia pradėti kiekvienam nuo savęs: saugoti mokyklos turtą, tausoti vandenį, taupyti elektros energiją. Veiklų dar liko tikrai nemažai – sklaida klasės valandėlių metu ir kita. Manome, kad efektyviausias būdas atkreipti dėmesį į šią problemą būtų pačiais minimaliausias dalykais, pavyzdžiui, mažų užrašų klijavimu virš elektros jungiklių. Vieni gali būti pateikti linksmomis frazėmis, kiti – iliustruoti vizualiai. Taip sieksime bent minimaliai sumažinti mokyklos elektros ir vandens suvartojimą.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Stasė Kirkliauskienė