Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla

Kas? Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokiniai 
Kokią problemą sprendžia? Žinių apie Vilnijos krašto gyventojų buitį bei papročius trūkumas
Pasirinktas sprendimo būdas: papildyti Vilniaus raj. V. Sirokomlės muziejaus ekspoziciją

Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokiniai aktyviai įsijungė į projekto „Pažink valstybę“ veiklas. Mūsų užduotis buvo susitikti su vietos valdžios institucija ir aptarti ryškiausias problemas kultūros sektoriuje. Susipažinę su Vilnijos kraštu mokiniai įsitikino, kad mūsų krašto istorinė praeitis turtinga ir įvairi.

Sužinoję, jog Vladislavo Sirokomlės muziejus kaupia, saugo ir pristato lankytojams eksponatus, liudijančius Vilnijos krašto gyventojų buitį bei papročius ir skatindami mokinių pilietinį aktyvumą per dalyvavimą viešųjų valstybės gyvenimo reikalų svarstyme, mokiniai, pasitarę su muziejaus direktore, nusprendė plėsti Vilniaus krašto etnografinio muziejaus ekspoziciją. Atostogų metu mokiniai ieškojo senovinių daiktų, bendravo su vyresnio amžiaus žmonėmis, užsirašinėjo vertingą informaciją. Po atostogų savo rankose galėjome palaikyti lygintuvą, kaitinamą karštomis anglimis, žibalinę lempą, seną geležinkelininko lagaminą ir kitus senovinius daiktus.

Lapkričio 17 dieną planuojame išvyką į Vilniaus r. Vladislavo Sirokomlės muziejų, kuriam padovanosime surinktus daiktus su aprašymais.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorės Eleonora Mialdun (lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja), Alicija Rosovska (lenkų kalbos vyresnioji mokytoja), Ilona Ewa Lewandowska (istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja)