#Laisvės kelionė: gegužė

Gegužės mėnesio iššūkis. Antanas Smetona – profesionalus teisininkas, kuris kartu su kitais politiniais aktyvistais dalyvavo valstybingumo kūrimo procese. 1917 m. Vilniaus konferencijos metu išrinktoje Lietuvos Taryboje buvo paskirtas pirmininku, o praėjus keleriems metams tapo Valstybės tarybos pirmininku. Nieko keista, kad po Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo, 1919 m. balandžio 4 d., A. Smetona tapo pirmuoju Lietuvos prezidentu. Prezidento pozicijoje antrą kartą įsitvirtino kaip Lietuvių tautininkų sąjungos narys, 1926 d. įvykus kariniam perversmui. Be konkurencijos prezidentavo iki pat 1940 m. birželį įvykusios Sovietų Sąjungos okupacijos.

A. Smetona – kontroversiškai vertinamas prezidentas, dažnai kritikuojamas už „kieta ranka“ vykdytą politiką ir autoritarines valdymo gaires.

Užduotis. Niekas taip nedžiugina, kaip geras darbas – suorganizuokite savo gatvės ar parko švarinimosi talką, iškelkite inkilą, pasodinkite medelį ar kitais būdais pradžiuginkite save bei savo aplinką. Akimirkas filmuokite ir videomedžiagą siųskite mums laisveskelione@prezidentas.lt

Žaidimo „Laisvės kelionė“ taisyklės