Pasivaikščiojimas Sibire
Pradžia:2017 Balandžio 11 d.Pabaiga:2017 Lapkričio 10 d.

2016 m. projekto „Misija Sibiras“ ekspedicija keliavo tvarkyti didžiausių lietuvių tremtinių kapinių buvusios SSRS teritorijoje. 5000 km nuo Lietuvos nutolusioje Igarkoje ekspedicijos dalyviai susidūrė ne tik su iššūkiais ir nuolatiniu darbu, bet ir tebegyva mūsų šalies istorija, kurią jie siekia skleisti ir grįžę į Lietuvą.

Paroda „Pasivaikščiojimas Sibire“ – būdas kiekvieną lankytoją supažindinti su svarbia Lietuvos istorijos dalimi ir paskatinti pilietinį aktyvumą. Užsukusieji į šią parodų erdvę akimirkai nukeliami į tolimąją Igarką – šiam tikslui įgyvendinti pasitelkiamos įvairios interaktyvios priemonės. Parodoje pateikiamos žinios apie projektą „Misija Sibiras“, dalyvių dienoraščių citatos ir  nuotraukos iš 2016 m. ekspedicijos. Čia pat įsikūrusioje stotelėje virtualios realybės akinių pagalba lankytojas gali savo akimis išvysti kaip atrodo Igarkoje esančios kapinės ar „Misija Sibiras’16“ stovyklavietė.

Organizatorių teigimu, paroda skatina ne prisirišti prie mokslinių faktų, o pajausti ir išgyventi ekspedicijos dalyvių Sibire patirtas emocijas. Tokiu būdu tiesiami tiltai tarp tų, kuriems tremčių istorija žinoma vien iš vadovėlio ir tų, kurie išgyveno ją patys, o kiekvienas parodos lankytojas padrąsinamas būti ne tik istorijos stebėtoju, tačiau ir jos dalyviu.

Paroda uždarta 2017 m. lapkričio 10 d.